Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki22 listopada uczniowie klasy Ib PSP nr 7 odwiedzili Bibliotekę Główną. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w naszym budynku.

Nowoczesne przestrzenie, ogromny księgozbiór i wspaniałe, kolorowe książki dla najmłodszych zachęciły do korzystania z biblioteki. Uczniowie zwiedzili wszystkie agendy (Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia, Multiteka, Wypożyczalnia Książki Mówionej), dowiedzieli się o specyfice pracy bibliotekarza, poznali zasady wypożyczania książek i właściwego zachowania się w bibliotece.

Na dłuższy czas zatrzymali się w Multitece, gdzie mogli obejrzeć nowości wydawnicze dla najmłodszych i tych trochę starszych. Podobały im się książki zabawki, przepięknie ilustrowane publikacje z różnych dziedzin wiedzy. W Wypożyczalni Książki Mówionej poznały inny rodzaj księgozbioru – audiobooki. Dzieci dowiedziały się też, że w bibliotece mogą bezpłatnie skorzystać z Internetu, zagrać w gry planszowe, skorzystać z x-boxa, pobawić się zabawkami i klockami edukacyjnymi.