Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Powstały kolorowe zabawki z niczego

Powstały kolorowe zabawki z niczegoWarsztaty recyklingowe organizowane przez Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli i Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Wańkowicza cieszą się niesłabnącą popularnością. Także w sobotę, 23 listopada mieszkańcy miasta - rodzice, dziadkowie, dzieci - licznie odwiedzili bibliotekę i wzięli udział w warsztatach robienia zabawek z recyklingu. Okazuje się, że często z rzeczy już nieprzydatnych można wyczarować prawdziwe cudeńka, a jeszcze przy tym się dobrze bawić.

Stare tektury, plastikowe opakowania, zakrętki, papierowe rolki zyskały „drugie życie”.

Ponad dwie godziny wszyscy pracowali tworząc samochodziki, czołgi, grę planszową „Kółko i krzyżyk”, łapacza kulek. Powstawały też zabawki według własnego pomysłu. Było to świetna zabawa, kreatywne spędzenie wolnego czasu, ale także nauka dla najmłodszych na temat selekcjonowania odpadów.

Hasło warsztatów „W bibliotece nie ma nudy” sprawdziło się w 100 %. Rodzice i ich pociechy byli bardzo zadowoleni z zajęć. Na odchodne padały pytania o kolejne takie spotkania. – Dziękujemy za wspaniałe popołudnie, dawno tak dobrze nie bawiłam się wspólnie z dziećmi – mówiła jedna z uczestniczek spotkania.