Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Jak oswoić złość

Jak oswoić złośćPod takim tytułem 2 grudnia zostały zorganizowane warsztaty dla dzieci z grupy "0" PSP nr 7 . Na podstawie jednego z opowiadań z książki Susanny Isern „Uczuciometr inspektora Krokodyla” dzieci rozmawiały o złości. Bohater opowiadania inspektor Krokodyl przy pomocy skonstruowanego przez siebie przyrządu, jakim jest uczuciometr, wyjaśniał, co czujemy w określonych sytuacjach i dlaczego się złościmy, jak rozpoznać swoje uczucia, które przeżywamy każdego dnia.

Bo złość to naturalna reakcja, tylko trzeba nad nią panować i kontrolować. Dzieci pokazywały jak wyrażają swoją złość (miny, tupanie, wymachiwanie rękami, podnoszenie głosu, czerwienienie się, zgrzytanie zębami). Prowadząca spotkanie podawała przykłady różnych zachowań w czasie gdy się złościmy. Dzieci odpowiadały jakie zachowanie nie można tolerować i w jaki sposób panować nad złością: boksowanie poduszki, darcie gazet, bieganie, przytulenie swojej mamy lub głębokie wdechy. W trakcie rozmów były zabawy, rysowanie „złości” i „radości”. Przeprowadzone doświadczenie z „balonem pełnym złości” pokazały, że kumulowanie jej w sobie może doprowadzić do niekontrolowanego wybuchu. I wtedy można zachować się niewłaściwie (np. krzyczeć, obrazić kogoś, zniszczyć jakiś przedmiot). I dlatego trzeba „oswoić” swoją złość!

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech