Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Dzieci z Rzeczycy Długiej w MBP

Dzieci z Rzeczycy Długiej w MBP2 grudnia uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z Rzeczycy Długiej odwiedzili naszą Bibliotekę Główną. Była to dla nich pierwsza wizyta w tym budynku. Nowoczesne przestrzenie, ogromny księgozbiór i wspaniałe, kolorowe książki dla najmłodszych bardzo się podobały. Uczniowie zwiedzili wszystkie agendy (Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia, Multiteka, Wypożyczalnia Książki Mówionej), dowiedzieli się o specyfice pracy bibliotekarza, poznali zasady wypożyczania książek i właściwego zachowania się w bibliotece.

Na dłuższy czas zatrzymali się w Multitece, gdzie mogli obejrzeć nowości wydawnicze dla najmłodszych i tych trochę starszych. Podobały im się książki zabawki, przepięknie ilustrowane publikacje z różnych dziedzin wiedzy. W Wypożyczalni Książki Mówionej poznały inny rodzaj księgozbioru – audiobooki. Dzieci dowiedziały się też, że w bibliotece mogą bezpłatnie skorzystać z Internetu, zagrać w gry planszowe, skorzystać z x-boxa , pobawić się zabawkami i klockami edukacyjnymi.

Następnie zaprosiliśmy naszych gości na warsztaty „Jak oswoić złość”. Dzieciom opowiedziano baśń Wojciecha Kołyszki „Smok Lubomił i tajemnice złości” i przeczytano wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Burza”. Później wszyscy pokazywali jak wyrażają swoją złość (miny, tupanie, wymachiwanie rękami, podnoszenie głosu, czerwienienie się, zgrzytanie zębami). Prowadząca spotkanie podawała przykłady różnych zachowań w czasie gdy się złościmy. Dzieci odpowiadały jakie zachowanie nie można tolerować i w jaki sposób panować nad złością: zabawa z rodzeństwem, boksowanie poduszki, darcie gazet, bieganie, przytulenie swojej mamy lub głębokie wdechy. W trakcie rozmów były zabawy, rysowanie „złości”. Przeprowadzone doświadczenie „balonem pełnym złości” pokazały, że kumulowanie jej w sobie może doprowadzić do niekontrolowanego wybuchu. Na koniec wszyscy rysowali „buźki” radości i złości.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech