OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Mikołajkowe zabawy z Zajączkami

Mikołajkowe zabawy z Zajączkami4 grudnia 2019 roku z okazji zbliżającego się Mikołaja Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziła grupa Zajączków z Przedszkola Nr 10 w Stalowej Woli. Na starszaków czekały rozmaite atrakcje.
Grupa przystąpiła do egzaminu na pomocnika Świętego Mikołaja. Przedszkolaki rozwiązywały quiz sprawdzający wiedzę o Świętym Mikołaju, odgadywały ślady Mikołaja wśród innych tropów, wspólnie tworzyły portret właściciela renifera.

Ponadto dzieci miały za zadanie skompletować listę prezentów. Utrudnieniem było losowanie wskazanych przedmiotów z zamkniętymi oczami. Pomocnik Mikołaja musi również wykazać się umiejętnością rzutu do celu i tutaj na przedszkolaków czekała gra polegająca na trafieniu obręczami w odpowiednie słupki. Grupa egzamin zdała celująco i każdy z uczestników otrzymał naklejkę "Pomocnik Świętego Mikołaja". Na zakończenie spotkania dzieci tworzyły papierowe renifery.