Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Świąteczne i ekologiczne stroiki w MBP

Świąteczne i ekologiczne stroiki w MBP7 grudnia rozstrzygnięto konkurs na „Ekologiczny stroik świąteczny”. Został on zorganizowany dla mieszkańców naszego miasta przez Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Celem konkursu było: integracja dzieci i rodziców, wykorzystanie wiedzy o recyklingu i praktyczne doskonalenie umiejętności powtórnego wykorzystania zużytych materiałów, pogłębianie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętem Bożego Narodzenia i rozwijanie u dzieci fantazji i twórczej wyobraźni.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i zespołowe wykonanie przez dzieci i rodziców stroiku z surowców wtórnych. Na konkurs wpłynęło 9 ekologicznych prac, wykonanych przez 25 osób - rodziców z dziećmi. Komisja konkursowa w składzie: Patrycja Żurawska – kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska UM - przewodnicząca, Joanna Rybak – kierownik Biblioteki Głównej MBP, Beata Życzyńska – kierownik Działu Promocji MBP, Agnieszka Stan – pracownik MBP oceniła prace, biorąc pod uwagę następujące kryteria: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów (surowce wtórne), wkład pracy, estetyka pracy i walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka).

Przyznano następujące miejsca: I miejsce - Dorota Dwojak z dziećmi Agnieszką i Adamem II miejsce – Ewa i Jacek Adamczykowie z dziećmi Dagmarą, Anną, Kamilem II miejsce- Klaudia i Łukasz Urbanikowie z dziećmi Laurą i Nikodemem III miejsce – Katarzyna Puzio z synem Arturem III miejsce - Agnieszka Błaszczuk z synem Andrzejem. Renata Knap, zastępca Prezydenta Stalowej Woli i Ewa Biały, dyrektor MBP wręczyły dyplomy i nagrody. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe (gry planszowe), wszyscy pozostali uczestnicy konkursu drobne upominki. Dodatkowo dla twórców stroiku wykonanego z puszek po pokarmie dla psów, pani Annie Wiktor z córką została wręczona paczka karmy dla ich podopiecznych z gorzyckiego przytuliska dla zwierząt bezdomniaki.pl. Fundatorem nagród był Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Wystawę stroików obejrzeć można na holu MBP, na parterze do końca grudnia.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech