Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

O książkach i poezji

O książkach i poezji14 grudnia na ostatnich w tym roku warsztatach literackich uczestnicy WERS-u mogli poszerzyć swoje wiadomości o fraszce. Ten drobny utwór wierszowany o różnorodnej tematyce najczęściej żartobliwej, refleksyjnej lub ironicznej, kończący się wyraźną puentą nazwany został od włoskiego słowa „frasca”- drobiazg, bagatela, błahostka. Do literatury polskiej wprowadził fraszkę Jan Kochanowski.

Uczestnicy zajęć poznali kilka jego fraszek. Mogli także zapoznać się z napisanymi dla najmłodszych fraszkami Włodzimierza Ścisłowskiego (Ryby mają głos, Fraszki na ptaszki). A ponieważ Święta Bożego Narodzenia już niedługo, młodzi poeci tworzyli własne żartobliwe utwory o tych zbliżających się uroczystych dniach. Układali również wierszyki z świątecznymi życzeniami. Najbardziej podobały się wszystkim fraszki stworzone przez Joasię Męcińską. Potem wszyscy samodzielnie wykonywali piękne, oryginalne kartki, na których umieszczali wierszowane życzenia własnego autorstwa. Tradycyjnie na zajęciach odbył się Turniej Jednego Utworu. Najwięcej głosów zdobył wiersz Alicji Czech „Raj dziecka”.

Tego dnia w MBP zorganizowaliśmy również spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Członkowie Klubu bardzo chętnie rozmawiają o zwierzętach. Tym razem nasze rozmowy toczyły się wokół psów, jako że tematem spotkania była książka „Na psa urok!”. Członkowie DKK przyłączyli się do grupy  uczestników Warsztatów Literackich WERS i także tworzyli kartki świąteczne.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech