Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Tradycje bożonarodzeniowe

Tradycje bożonarodzeniowe18 grudnia w bibliotece dzieci z gr. O Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli. Rozmawiały o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Kolejno poznawały zwyczaje w okresie Adwentu - czasu oczekiwania z roratami, lampionami i wieńcem adwentowym, później w Wigilię i Boże Narodzenie.

Niezwykły, świąteczny nastrój wszyscy zawdzięczamy udekorowaniu mieszkania, blasku świec, pięknej choince i wyjątkowym potrawom. Wyczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, wieczerza wigilijna, wolne miejsce dla niespodziewanego gościa, dzielenie się opłatkiem, śpiewane kolęd, wspólne wyjście na pasterkę tworzą wyjątkowy, rodzinny nastrój. Te święta sprawiają, że wszyscy chętnie okazujemy sobie życzliwość i obdarowujemy upominkami. Dzieci opowiadały o zwyczajach świątecznych w swoich domach. Wysłuchały pięknego opowiadania Ewy Stadtmuller „Wigilijny gość” z książki „Przypalona szarlotka”. A na koniec tworzyły własne kartki świąteczne z życzeniami dla najbliższych.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech