OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Tradycje bożonarodzeniowe

Tradycje bożonarodzeniowe18 grudnia w bibliotece dzieci z gr. O Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli. Rozmawiały o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Kolejno poznawały zwyczaje w okresie Adwentu - czasu oczekiwania z roratami, lampionami i wieńcem adwentowym, później w Wigilię i Boże Narodzenie.

Niezwykły, świąteczny nastrój wszyscy zawdzięczamy udekorowaniu mieszkania, blasku świec, pięknej choince i wyjątkowym potrawom. Wyczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, wieczerza wigilijna, wolne miejsce dla niespodziewanego gościa, dzielenie się opłatkiem, śpiewane kolęd, wspólne wyjście na pasterkę tworzą wyjątkowy, rodzinny nastrój. Te święta sprawiają, że wszyscy chętnie okazujemy sobie życzliwość i obdarowujemy upominkami. Dzieci opowiadały o zwyczajach świątecznych w swoich domach. Wysłuchały pięknego opowiadania Ewy Stadtmuller „Wigilijny gość” z książki „Przypalona szarlotka”. A na koniec tworzyły własne kartki świąteczne z życzeniami dla najbliższych.