Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Historyjka świąteczna rozbawiła dzieciaki

Historyjka świąteczna rozbawiła dzieciaki19 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościła grupa żółta z Przedszkola Nr 18 w Stalowej Woli. Tematem spotkania były zbliżające się święta. Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, pełen miłości i wzajemnej pomocy. Te wyjątkowe święta sprawiają, że wszyscy chętnie okazujemy sobie życzliwość i obdarowujemy upominkami.

Możemy z bliskimi zasiąść przy wigilijnym stole, gdzie panuje niezapomniany nastrój i królują potrawy sporządzane według przepisów naszych babć.

Przedszkolaki wzięły udział w pogadance o tradycji i zwyczajach świąt Bożego Narodzenia. Na początek pojawiły się symbole związane z wigilią, tj. pierwsza gwiazdka, opłatek, dodatkowe nakrycie, sianko, potrawy, wspólne kolędowanie czy pasterka. Dzieci chętnie opowiadały o zwyczaju ubierania choinki. Nie mogło zabraknąć rozmowy o prezentach, na które dzieci czekają przez cały rok. Omówiliśmy razem także szopki oraz kolędników, czyli przebierańców, którzy dawniej chodzili po domach i życzyli wszystkim pomyślności w nadchodzącym roku, śpiewali przy tym kolędy oraz odgrywali scenki związane z Bożym Narodzeniem. Pojawił się również temat Sylwestra i Nowego Roku. W kolejnej części spotkania grupa układała własną świąteczną historyjkę, rozwiązywała quiz o wigilii oraz zimowe zagadki. Każdy mógł wylosować dobry uczynek do spełnienia z okazji zbliżających się świąt. Ponadto przedszkolaki miały okazję wykonać kartkę bożonarodzeniową dla bliskiej osoby. Na zakończenie dzieci wysłuchały głośnego czytania świątecznych opowieści.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech