OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Rodem ze Stalowej Woli

Rodem ze Stalowej WoliZ hutniczego grodu wywodzi się wielu sławnych ludzi znanych w świecie kultury, nauki czy sportu. To ich sylwetki poznali uczniowie klasy VIII PSP nr 7 podczas zajęć o tematyce regionalnej w stalowowolskiej książnicy 8 stycznia 2020 roku.

Dużą grupę stanowią muzycy (m. in. Konrad Mastyło, Bartosz Hadała, Marcin Łabaziewicz, Marcin Dyjak, Krzysztof Małek , rodzina Steczkowskich, dyrygentki Ewa Strusińska i Aleksandra Kop, tenorzy: Szymon Jędruch, Andrzej Stec, baryton Jerzy Butryn). Do młodego pokolenia, które zdobyło rozgłos jako twórcy komiksów, literatury czy rysunku należy miedzy innymi pisarka Izabela Sowa, czy scenarzystka komiksowa Marzena Sowa. Hutnicze miasto to miejsce urodzenia Grzegorza Rosińskiego, znanego na całym świecie twórcy komiksów o Thorgalu. W gronie utalentowanych, znanych plastyków jest Jakub Woynarowski. Z naszego miasta pochodzą aktorzy (m.in. Maciej Zakościelny, Modest Ruciński), producenci muzyczni i filmowi (Jacek Tarkowski, Dorota Kośmicka). Pochwalić się możemy znanymi dziennikarzami, naukowcami, politykami czy przedstawicielami biznesu. Od 2008 roku Prezydent Miasta Stalowej Woli przyznaje honorowy tytuł "Ambasador Stalowej Woli". Tytuł ten jest uhonorowaniem wybitnych osób, które identyfikują się ze Stalową Wolą i godnie reprezentują na zewnątrz nasze miasto. Został on przyznany 28 wybitnym osobom.