Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Złość to jedna z przykrych emocji…

Złość to jedna z przykrych emocji…A jednak pojawia się w naszym życiu, przysparza wiele problemów. Nie mamy wpływu na sytuację, która wywołuje u nas daną emocję, ale mamy wpływ na naszą reakcję. "Jak oswoić złość" - pod takim tytułem 10 stycznia zostały zorganizowane zajęcia dla uczniów klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7.

Baśń Wojciecha Kołyszki "Smok Lubomił i tajemnice złości" oraz wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej "Burza" stały się podstawą do rozmowy o złości i sposobach jej opanowania. Poza wspólną dyskusją były też przeprowadzone ćwiczenia i zabawy. Wszyscy pokazywali jak wyrażają swoją złość (miny, tupanie, wymachiwanie rękami, podnoszenie głosu, czerwienienie się, zgrzytanie zębami). Prowadząca spotkanie podawała przykłady różnych zachowań w czasie gdy się złościmy. Dzieci odpowiadały jakie zachowanie nie można tolerować i w jaki sposób panować nad złością : zabawa z rodzeństwem, boksowanie poduszki, darcie gazet, bieganie, przytulenie swojej mamy lub głębokie wdechy. Wybuch złości porównano do pękającego balonu i wybuchu wulkanu. Stąd kumulowanie złości w sobie może doprowadzić do niekontrolowanego wybuchu. Na koniec wszyscy próbowali wyobrazić sobie i narysować "swoją złość".

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech