Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Rozmawiali o wierszach

Rozmawiali o wierszach11 stycznia w MBP odbyły się kolejne Warsztaty literackie "Wers" dla dzieci i młodzieży stalowowolskich szkół. Tym razem spotkanie poświęcone było analizie najnowszych utworów młodych poetów.

Uczestnicy wzięli udział w zabawie literackiej. Polegała ona na odgadywaniu, kto jest autorem wiersza. Napisane przez uczestników zajęć teksty nie były łatwe do rozpoznania autora, bo ich twórcy postarali się zmylić swoich przyjaciół i stworzyli nietypowe dla siebie wiersze.

Później opiekunki warsztatów poprowadziły rozmowę o zaprezentowanych utworach poetyckich. Zwróciły uwagę na zastosowanie nowatorskich środków stylistycznych, które podkreślały niezwykłość opisywanych zjawisk, wywoływały głębokie emocje i wydobywały ukryte znaczenia. Młodzi poeci analizowali kto jest podmiotem lirycznym, do kogo jest adresowany wiersz, jakie jest jego przesłanie. Dyskutowali także o tytule, który jest znaczącym elementem w utworze. To tytuł często nas ukierunkowuje, budzi zaciekawienie, niekiedy zaskakuje. Uczestnicy warsztatów potwierdzili, że często nie stosują tytułów, by nie ograniczać odbiorcom możliwości różnego interpretowania wiersza. Tradycyjnie odbył się Turniej Jednego Utworu. Jego laureatką została Lena Iwanicka. Na koniec zajęć prowadzące zachęciły swoich podopiecznych do wzięcia udziału w konkursach poetyckich takich jak: "Liryczne Jasło", "Gdy słowa dojrzewają" i "Tak piszę o muzyce".

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech