Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Ekologiczne karmniki i bałwanki na rozpoczęcie ferii

Ekologiczne karmniki i bałwanki na rozpoczęcie ferii 14 stycznia 2020 roku w Bibliotece Główniej rozpoczęły się zajęcia „Ferie w bibliotece – Witaj zimo!”. Podczas pierwszych zajęć 30-osobowa grupa dzieciaków wykonała recyklingowe karmniki dla ptaków oraz bałwanki.

Dokarmianie ptaków w czasie zimy to jedna z form ochrony tych pięknych zwierząt. Jest to także ogromna przyjemność i wspaniała okazja, by przyjrzeć się małym, skrzydlatym mieszkańcom parków czy ogrodów w mieście. Budowa karmników i systematyczne dokarmianie ptaków to także praktyczna lekcja ekologii dla dzieci. Podczas zajęć „Ferie w bibliotece” dzieci dowiedziały się, jakie kształty i rozmiary powinny posiadać karmniki oraz że do ich budowy można użyć wielu różnych materiałów. Bardzo popularne jest drewno, ale można również wykorzystać materiały recyklingowe np. butelki PET, ceramiczne doniczki itp. Gotowe „ptasie stołówki” możemy pomalować kolorami neutralnymi, gdyż jaskrawe barwy mogą odstraszać ptaki. Dzieci dowiedziały się o miejscu, gdzie najlepiej umieścić karmnik, by ptaki miały spokój i były bezpieczne, oraz czym i kiedy je karmić. Następnie uczestnicy zajęć z grubej tektury projektowali i wykonywali karmniki, które posłużą za wzór, gdyby dzieci chciały wykonać taką „ptasią stołówkę” z trwałych materiałów wraz z rodzicami. Robione karmniki ozdabiali papierami kolorowymi i bibułami oraz watą, która służyła za śnieg. W przerwie odbyła się zabawa w kalambury. W drugiej części zajęć z białych buteleczek po jogurtach dzieci wykonywały bałwanki. Z plasteliny lepiły nos, guziki, oczka a z bibuły powstały czapeczki i szaliczki. Powstały fantazyjne, kolorowe bałwanki.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech