Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

O holokauście w MBP

O holokauście w MBPW ramach XII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza zorganizowano konferencję tematyczną.

Prezentację „Holokaust w literaturze” przedstawił Mirosław Ofiara, z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, zaś prelekcję „Alfreda Markowska – Bohaterka trzech narodów”  wygłosił Roman Niwierski,  reprezentujący Urząd Miasta Stalowej Woli.

Zgromadzeni na sali konferencyjnej uczniowie miejscowych szkół wysłuchali także oprawy muzycznej, którą przygotowali Janusz Hadała i Jakub Koziarz ze stalowowolskiej PSM.

XII Obchodom Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu w Stalowej Woli towarzyszyć będzie wystawa pt. „Prywatna wojna doktorów Łazowskiego i Matulewicza” przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających w dniach 27-31 stycznia 2020 roku w MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.