Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Sekrety smutku

Sekrety smutkuCo robić, a czego unikać gdy dopada nas smutek? Bo przecież pojawia się nagle w naszym życiu i sprawia, że jesteśmy przygnębieni, nie mamy na nic ochoty i siły. Ale to uczucie po jakimś czasie mija, wraca energia i radość. Smutek może być nawet impulsem, by w naszym życiu coś zmienić. O tym, jakie są sekrety smutku 28 stycznia 2020 roku rozmawiali uczniowie klasy III a PSP nr 7.

Podstawą do tej rozmowy były losy bohaterów książki Wojciecha Kołyszko "Zaklęte miasto i sekrety smutku" - Lirka i Hahanii. Uczestnicy spotkania dyskutowali jakie są sposoby poradzenia sobie ze smutkiem (m.in. przytulenie się do rodziców, wypłakanie się, przytulenie ulubionej zabawki, porozmawianie z przyjacielem, zajęcie się jakimś sportem, posłuchanie wesołej muzyki, pomyślenie o czymś przyjemnym) . Opisywali też jak zmienia się nasz wygląd i zachowanie , gdy jesteśmy pogrążeni w smutku (smutne oczy, usta wygięte w podkówkę, łzy na policzkach, opuszczone brwi, zaczerwieniony nos od płaczu, ściskanie w gardle). Zabawa z piłeczką w kole "Było mi smutno, gdy..." pokazała dzieciom, że powody smutku i żalu mogą być bardzo różne. Intensywność tej emocji może być też odmienna. Dzieci porównały intensywność smutku do deszczu (od małych kropelek, mżawki, po mocny deszcz aż w końcu przechodzący w ulewę (zabawa z chustą animacyjną, zabawa w kolory „Pogodowe symbole uczuć”). Uczniowie chętnie też wzięli udział w zabawie "Przeganianie złych nastrojów". Później rysowali jak zmienia się wygląd człowieka, kiedy ogarnia go smutek. Zajęcia uświadomiły dzieciom, że każdy z nas ma prawo do smutku. Wywołuje go gorszy nastrój, zmartwienie, poważny problem. Ale smutek pozwala nam też pewne sprawy przemyśleć. Dobrze jest opowiedzieć komuś o swoim przygnębieniu, poprosić o pomoc i radę.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech