Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Rodzice chętnie zapisują dzieci do biblioteki

Rodzice chętnie zapisują dzieci do bibliotekiKolorowanki, wspólne odgadywanie tytułów bajek, kalambury oraz szereg innych zabaw czekało na przedszkolaków, którzy zjawili  się wraz z rodzicami w stalowowolskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, w sobotę, 1 lutego. W ramach spotkania można było zwiedzić placówkę i wziąć udział w zabawach z książką. Rodzice dołączali swoje pociechy do grona czytelników, a w zamian gratis otrzymywali książkowe wyprawki.

Tylko tego dnia Biblioteka Główna zyskała około 30 najmłodszych czytelników. A przedszkolaki, które już były wcześniej zapisane do MBP  a nie dostały jeszcze wyprawki, mogły ją w sobotnie przedpołudnie odebrać.

Wyprawki to specjalny zestaw: książka ze starannie wyselekcjonowanymi bajkami i wierszami dla dzieci oraz broszura, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start stalowowolska książnica rozdawała w ramach ogólnopolskiego projektu „Wielki człowiek–mała książka” ogłoszonego przez Instytut Książki. Po sukcesie akcji w roku ubiegłym, MBP otrzymała dodatkowe wyprawki i wznowiła akcję. Tym razem do rozdania otrzymała 200 takich zestawów. Rodzice zapisują swoje pociechy do wypożyczalni  już od kilku dni.

Sobotnie spotkanie było świetną okazją do promowania wśród najmłodszych czytelnictwa. Dobra zabawa przy specjalnie nagranej na potrzeby projektu piosence Mietka Szcześniaka „Mała książka-wielki człowiek”, ciekawe zajęcia zachęciły dzieci do korzystania z księgozbioru biblioteki. Przedszkolaki, wychodząc ze stalowowolskiej książnicy z wyprawką, wypożyczonymi bajeczkami, zapewniały, że wkrótce znowu pojawią się po nowe książeczki.

Jeśli mamy dziecko w wieku przedszkolnym 3-6 lat, a nie zdążyliśmy jeszcze przyjść do Biblioteki, możemy zapisać naszą pociechę i poprosić o wyprawkowy zestaw. Jest do rozdysponowania jeszcze kilkadziesiąt wyprawek. Gratisy dostępne są w Bibliotece Głównej i filiach MBP, zaś akcja trwa do końca marca lub wyczerpania książek.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech