Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece

Dzień Bezpiecznego Internetu w biblioteceDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata. Głównym celem  jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza od kilku lat aktywne przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji, organizując od 11 lutego przez cały tydzień szereg edukacyjnych zajęć.
W tym roku zaprosiliśmy na zajęcia uczniów szkół podstawowych. Już w pierwszy dzień gościliśmy uczniów klasy II, III PSP nr 7 i klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej w Stalowej Woli.
W ramach zajęć dzieci poznawały zasady bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej (tworzenie bezpiecznego hasła, udostępnianie danych, zdjęć, informowanie dorosłych o problemach na jakie napotykają dzieci w trakcie korzystania z Internetu).
Krótkie filmiki ze strony sieciaki.pl stały się przyczynkiem do rozmowy o bezpieczeństwie w sieci. Ale nie zabrakło też dobrej zabawy. W ruch poszedł Sieciomat losujący, sprawdzający wiedzę o komputerach. Każde dziecko mogło wykazać się swoimi wiadomościami w quizie o Internecie oraz tworzyć zasady postępowania , czyli netykietę.
A żeby był też trochę ruchu przeprowadzono zabawy: przeciągane liny (walka wirusów z programami antywirusowymi), tkanie sieci internetowej i zabawa z maskami w „Zgadnij, kto jest po drugiej stronie komputera”.
Uczestnicy zajęć poznali książki o tematyce informatycznej przeznaczone dla najmłodszych i obejrzeli wystawę plakatów „Nie hejtuję – reaguję” przygotowaną przez uczniów klasy III PSP nr 7. Okazuje się że nie siedząc przy klawiaturze komputera można się świetnie bawić, zdobywając wiedzę o internecie. Dowodem tego był uśmiech na buziach dzieci i prośby o kolejne zajęcia.

PSP nr 7 - klasa III

SSP nr 1 - klasa I

PSP nr 7 - klasa II

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech