Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Hejt w sieci

Hejt w sieciObchodzony wczoraj Dzień Bezpiecznego Internetu stał się okazją do spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli uczniów kl. VII PSP nr 7. Dyskutowano czym jest hejt w sieci, w jakich serwisach do niego dochodzi i jaką  formę może przybrać.

Historie młodzieży przedstawione w krótkich filmach zrealizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach akcji „Nie hejtuję – reaguję” stały się przyczynkiem do rozmowy z uczniami o obrażaniu znajomych na forum, złudnego poczucia anonimowości w sieci, roli świadka, ofiary i sprawcy. Młodzież  wskazywała na skutki negatywnych komentarzy i emocje jakie towarzyszą osobom doświadczającym cyberprzemocy. Czasami hejterzy nie zdają sobie sprawy ze swojego zachowania i tego, że wyrządzają krzywdę innym. Robią to z zazdrości, chcą obrazić, zaimponować rówieśnikom. Po ożywionej dyskusji uczniowie podzieleni na grupy tworzyli zasady antyhejtowe z rozsypanek słownych. Zostały one głośno przeczytane przez uczestników zajęć. Druga część spotkania poświęcona była wizerunkowi online. Pojawiło się pytanie jakie aktywności w sieci budują nasz wizerunek i czy aktywność innych osób może wpływać na nasz obraz? To jak się prezentujemy w sieci może mieć konsekwencje w niedalekiej przyszłości a nawet za kilkanaście lat. Przeprowadzone ćwiczenia w grupach „Dokończ historię” uświadamiały młodzieży, że nasza aktywność online może mieć pozytywne i negatywne konsekwencje. Stąd też ważne było pokazanie  młodzieży, że trzeba  chronić swoją prywatność w sieci. Na koniec wspólnie podsumowano najważniejsze wiadomości dotyczące tematyki zajęć.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech