Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Idealna przyjaźń

Idealna przyjaźńZ okazji walentynek kl. VII z PSP nr 7 uczestniczyła w zajęciach animacyjnych dotyczących przyjaźni. Młodzież wysłuchała tekstów wyjaśniających co to jest przyjaźń, jaki powinien być idealny przyjaciel. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą z kartami do gry „Dixit”. Wybierając dowolną kartę uczniowie rozmawiali o tym, czym się interesują, co lubią robić oraz co mogą powiedzieć o swoich cechach charakteru.

Następnie każdy z uczniów miał za zadanie wypisać na papierowym sercu pozytywne cechy kolegów i koleżanek z klasy w zabawie „Podaj o jeden”. Uczniowie stworzyli również „Parasol przyjaźni”, wypisując wszystkie zachowania które niszczą przyjaźń oraz to, co ją buduje i wzmacnia. Młodzi ludzie ustalili i zapisali  dekalog przyjaciela, a później puścili wodze fantazji przy budowaniu wież i hoteli z klocków bamp. W zabawie istotna była współpraca i osiągnięcie wspólnego celu, początkowo w trzech grupach, a potem wszyscy razem. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Na wątpliwości? – Wartości!”, które uświadamiają dzieciom i młodzieży znaczenie wartości w życiu człowieka.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech