OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Idealna przyjaźń

Idealna przyjaźńZ okazji walentynek kl. VII z PSP nr 7 uczestniczyła w zajęciach animacyjnych dotyczących przyjaźni. Młodzież wysłuchała tekstów wyjaśniających co to jest przyjaźń, jaki powinien być idealny przyjaciel. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą z kartami do gry „Dixit”. Wybierając dowolną kartę uczniowie rozmawiali o tym, czym się interesują, co lubią robić oraz co mogą powiedzieć o swoich cechach charakteru.

Następnie każdy z uczniów miał za zadanie wypisać na papierowym sercu pozytywne cechy kolegów i koleżanek z klasy w zabawie „Podaj o jeden”. Uczniowie stworzyli również „Parasol przyjaźni”, wypisując wszystkie zachowania które niszczą przyjaźń oraz to, co ją buduje i wzmacnia. Młodzi ludzie ustalili i zapisali  dekalog przyjaciela, a później puścili wodze fantazji przy budowaniu wież i hoteli z klocków bamp. W zabawie istotna była współpraca i osiągnięcie wspólnego celu, początkowo w trzech grupach, a potem wszyscy razem. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Na wątpliwości? – Wartości!”, które uświadamiają dzieciom i młodzieży znaczenie wartości w życiu człowieka.