Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

O historii Stalowej Woli

O historii Stalowej WoliW ciągu 26 miesięcy i 26 dni powstały Zakłady Południowe (huta stali szlachetnych i zakład mechaniczny) oraz pierwsze bloki osiedla przyfabrycznego. Nazwa, nadana miastu pochodzi od słów ówczesnego ministra spraw wojskowych, gen. Tadeusza Kasprzyckiego, który o planie budowy COP-u mówił, że „jest to stalowa wola narodu polskiego wybicia się na nowoczesność”.

Pogadanki o tamtych czasach, imponującym tempie budowy, wielkim zaangażowaniu pracowników, nowoczesnych inicjatywach i ludziach tworzących to wielkie dzieło, w dniu 17 lutego 2020 roku wysłuchali uczniowie wszystkich klas VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli. Uczestnicy spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej poznali historię tworzenia i budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego, budowy Zakładów Południowych, Elektrowni i osiedla Stalowa Wola. Szczególną uwagę w prezentacji poświęcono tworzeniu struktur administracyjnych, szkolnictwa, ośrodków kultury i sportu oraz stylowi architektonicznemu budowanego osiedla. Przedstawiono sylwetki najważniejszych budowniczych miasta i organizatorów tworzących się instytucji. Opowiedziano o mrocznych latach okupacji, działającym w Stalowej Woli ruchu oporu i tajnym nauczaniu młodzieży. Młodzież miała także możliwość zapoznania się z wydawnictwami o naszym mieście.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech