Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Przyjaźń i literatura

Przyjaźń i literaturaPodczas spotkania w MBP uczniowie klasy IIIb z PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli zapoznali się z literaturą dla dzieci o przyjaźni.

Przyjaźń to bliskie, serdeczne stosunki z kimś oparte na wzajemnej życzliwości, szczerości, zaufaniu, możliwości liczenia na kogoś w każdej okoliczności.

Tak to piękne i szlachetne uczucie definiuje "Słownik języka polskiego". Przyjaźń jest jednym z najważniejszych ludzkich uczuć, niezwykłym skarbem każdego człowieka. Do przyjaciela można się zwrócić w razie problemów, to on ci poda pomocną dłoń w razie potrzeby. Najważniejszymi cechami przyjaźni jest zaufanie, szczerość, bezinteresowność, tolerancja, lojalność, sympatia i wyrozumiałość. Bo przyjaciel jest nie tylko w dobrych chwilach, bo najbardziej go potrzebujemy w gorszych momentach naszego życia. O przyjaźń należy dbać i ją pielęgnować, bo bez tego nawet najsilniejsza więź może ulec osłabieniu. Skarbnicą przykładów tego uczucia jest literatura. Podczas spotkania uczniowie klasy IIIb z PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli zapoznali się z literaturą dla dzieci o tej tematyce. Przedstawiono książki i motywy przyjaźni: „Mój Wieloryb” B. Daviesa, „Piaskowy Wilk” Asy Lind, ,, Dzieci z Bullerbyn”,  „Ronja, córka rozbójnika” i „Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren , „Kubuś Puchatek” A.A Milne, „Bella i Sebastian” Cecile Aubry, „Oto jest Kasia” M. Jaworczakowej, „Aksamitny Królik” Margery Williams, „Królik i Misia” Juliana Gough i Jima Field itp. W drugiej części spotkania uczestnicy tworzyli drzewo przyjaźni, na jego liściach wypisywali cechy prawdziwego przyjaciela.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech