Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Jak być eko

Jak być ekoW "Akademii ekologii" stalowowolskiej MBP w dniu 18 lutego 2020 roku odbyły się zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 18 im. M. Montessori.

Spotkanie rozpoczęło się rozmowy co to jest ekologia. Wierszyk J. Kasperkowiaka „Mali strażnicy przyrody” pomógł odpowiedzieć dzieciom na to pytanie.

Uczestnicy zajęć opowiadali jak należy dbać o przyrodę. Na pytanie „co robić ze śmieciami” pochwalili się swoją wiedzą. W ramach nauki, ale i zabawy przeszli krótki kurs segregowania odpadów. Wszystkie dzieci znały kolory pojemników na odpady (pojemnik niebieski służy do wyrzucania papieru, kartonów, gazet; pojemnik żółty jest przeznaczony na metale i tworzywa sztuczne, zielony na szkło (butelki, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach). Zaś do pojemnika brązowego wrzucamy odpady ulegające biodegradacji np. odpadki warzywne, owocowe, gałęzie, liście, skorupki z jajek. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się gdzie wyrzucać zużyte baterie, co zrobić z płytami CD, gdzie można zostawić zużyty odbiornik telewizyjny czy zużyte dezodoranty. Po pogadance odbyły się zajęcia praktyczne. Plastikowe kubeczki, puszki, butelki, stare gazety oraz odpadki owocowe wędrowały do właściwych kolorowych pudełek. W drugiej części spotkania dzieci poznały wiersze o tematyce ekologicznej z książki „ Jak być eko czyli wiersze o ekologii” oraz obejrzały piękne, kolorowe bajeczki ze zbiorów biblioteki na temat ochrony naszej planety i recyklingu.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech