Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Ulubieni kochankowie naszych Czytelników

Ulubieni kochankowie naszych CzytelnikówW piątek 14 lutego, w Dzień Św. Walentego, patrona zakochanych Biblioteka Główna MBP przygotowała dla Czytelników ciekawe atrakcje. Wypożyczalnia Główna zaprosiła wszystkich, do udziału w plebiscycie na ulubioną, literacką zakochaną parę. Zaproponowaliśmy głosowanie wśród 10 par, a Czytelnicy chętnie wybierali swoje ulubione, głosując poprzez dopięcie serduszka do wybranej pary.

Kiedy głosowanie zakończono okazało się że bezapelacyjne zwycięstwo na ulubioną literacką zakochaną parę odnieśli Rhett Butler i Scarlett O’Hara z „Przeminęło z Wiatrem”, powieści Margaret Mitchell. Na nich oddano 12 głosów. Na Basię i Michała z „Pana Wołodyjowskiego” Henryka Sienkiewicza zagłosowało 6 czytelników, a bohaterowie powieści „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes oraz „Dziennika Bridget Jones” Helen Fielding otrzymali po 4 głosy. Na 10 zaproponowanych par oddano w sumie 42 głosy.