Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Strach ma wielkie oczy

Strach ma wielkie oczyKolejne zajęcia z biblioterapii zorganizowane w Bibliotece Głównej dla uczniów klasy III b SP nr 7 w dniu 25 lutego 2020 roku były poświęcone kolejnej emocji - strachowi.

Na podstawie tekstu Wojciecha Kołyszki "Pogromca potworów i magia strachu" uczniowie rozmawiali czego się boimy, jakie są objawy strachu i jak go oswoić.

Lęk jest czymś naturalnym w życiu człowieka. Odczuwamy go przed realnym niebezpieczeństwem. Chroni nas przed nierozważnym postępowaniem lub niebezpieczeństwem. Boimy się czegoś nowego, obawiamy się niepowodzeń. Czasami boimy się, choć tak naprawdę nic nam nie grozi. Bo wtedy strach "mieszka" w naszej wyobraźni. Nie możemy dopuścić, by strach nami zawładnął. Nietypowy i zabawny sposób na przepędzenie strachów podała poetka Jolanta Heller w wierszu "Strachy , który został dzieciom przeczytany. Uczniowie posłuchali też wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej "Przytul stracha" z audiobooka "Gimnastyka dla języka" w wykonaniu Jerzego Stuhra. Każdy malował ołówkiem lub czarną kredką swojego stworka-potworka, a później za pomocą kolorowych kredek przemalowywał strachy, tak by były one sympatyczne. Okazało się, że powstała cała kolekcja radosnych stworków. Na zajęciach uczniowie rozwiązywali również krzyżówkę, której hasłem była "Wyobraźnia" i rozmawiali jak ona wpływa na ich emocje. Bawili się w kalambury i odgadywali przysłowia i powiedzenia o strachu. Oglądali książki dla najmłodszych poświęcone tej tematyce. A na koniec przedstawiali sposoby radzenia sobie ze strachem.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech