OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Gimnastyka dla języka

Gimnastyka dla języka25 lutego w stalowowolskiej MBP odbyła się pogadanka dla klasy I z PSP nr 7 nawiązująca do obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Na początek zwrócono uwagę na to jak ważny jest język, którego uczymy się w domu, komunikujemy się z najbliższymi i otoczeniem.

Z czasem poznajemy całe jego bogactwo: słów, zwrotów sformułowań, znaczeń. Język polski to jeden z 25 największych języków na świecie - posługuje się nim ponad 40 milionów ludzi w Polsce i poza jej granicami. Dla wielu obcokrajowców wymowa polskich wyrazów jest trudna. I właśnie od wymowy zaczęły się ćwiczenia. Uczniowie "łamali sobie języki" na trudnych zdaniach. W dalszej części szukali przedmiotów i wyrażeń jednobrzmiących, synonimów i wyrazów przeciwnych. A na zakończenie zaproponowaliśmy zabawę z książkami Małgorzaty Strzałkowskiej i Aleksandry i Daniela Mizielińskich.