OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Ptasie przysmaki

Ptasie przysmaki26 lutego 2020 roku w stalowowolskiej MBP zorganizowaliśmy 3 zajęcia o dokarmianiu ptaków zimą. Odwiedziły nas dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Specjalnej oraz przedszkolaki z „Chatki Misia”.

Nasi goście wysłuchali pogadanki na temat "ptasiej stołówki". Obejrzeli przygotowane karmniki dla ptaków oraz przysmaki naszych skrzydlatych przyjaciół.

Dzieci na podstawie książki „Ptakowisko" Anny Edyk poznały ptaki, które można zimą dokarmiać oraz miały okazję wysłuchać ich odgłosów z audiobooka „Nasze ptaki" Wandy Chotomskiej. W drugiej części zajęć grupa wysłuchała głośnego czytania bajek: „Karmnik dla ptaków" Ady Paneczko, „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów" Pana Poety oraz książeczki z ruchomymi elementami „Co porabiasz" Olivii Cosneau.