Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Gałązka Sosny za debiut artystyczny dla Elżbiety Ferlejko z MBP

W piątek, 28 kwietnia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli wręczono nagrody Gałązka Sosny. Miło nam poinformować, że jedną z nagród przyznano Elżbiecie Ferlejko ze stalowowolskiej biblioteki, za debiutancki  tomik poezji „Jestem spod róży Jestem z podróży”.

Gałązka Sosny to nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę w Stalowej Woli lub działającym na rzecz miasta. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

W składzie tegorocznej kapituły zasiadali: przewodnicząca Agata Krzek (przewodniczącą komisji Kultury Oświaty i Sportu w Radzie Miejskiej w Stalowej Woli), Stanisława Bieńko- Stachyra (polonistka, znawca literatury, prowadząca od kilku lat warsztaty poetyckie Wers), Anna Litwin (dziennikarka), Jadwiga Kukuła (artysta- plastyk), Magdalena Pamuła (prezes fundacji Amadeusz, nauczyciel muzyki), Krystyna Wojniak (inspektor ds. kultury w UM Stalowa Wola), Katarzyna Brodowska- Skrzat (pracownik UM).

 

Nominowani do Gałązki Sosny w 2017 roku zostali:

W kategorii „literatura”

1. Grażyna Jarzyńska

2. Agnieszka Bulicz

3. Małgorzata Żurecka

4. Mirosław Osowski

W kategorii „wydarzenie kulturalne”

1. Katarzyna Pawłowska

2. Bożena Niemiec

3. Gimnazjum nr 2

W kategorii „debiut artystyczny”

1. Roman Niwierski

2. Elżbieta Ferlejko

3. Teatr Kury Domowe

W kategorii „szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki”

1. Alicja Czajkowska- Chmielewska

2. Wydawnictwo Sztafeta

3. Ewa Woynarowska

4. Chór Gaude Vitae

5. Kazimierz Linda

6. Dziecięco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod kierownictwem Mieczysława Parucha

Kapituła uznała, że w tym roku nie przyzna nagrody w kategorii „wydarzenie kulturalne”. Za to w kategorii „szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki” przyznano aż dwie Nagrody. Ostatecznie Gałązki Sosny otrzymali: Mirosław Osowski, Elżbieta Ferlejko, Alicja Czajkowska- Chmielewska, Ewa Woynarowska. Nagrodę specjalną otrzymał również Roman Niwierski.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech