Gałązka Sosny za debiut artystyczny dla Elżbiety Ferlejko z MBP

W piątek, 28 kwietnia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli wręczono nagrody Gałązka Sosny. Miło nam poinformować, że jedną z nagród przyznano Elżbiecie Ferlejko ze stalowowolskiej biblioteki, za debiutancki  tomik poezji „Jestem spod róży Jestem z podróży”.

Gałązka Sosny to nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę w Stalowej Woli lub działającym na rzecz miasta. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

W składzie tegorocznej kapituły zasiadali: przewodnicząca Agata Krzek (przewodniczącą komisji Kultury Oświaty i Sportu w Radzie Miejskiej w Stalowej Woli), Stanisława Bieńko- Stachyra (polonistka, znawca literatury, prowadząca od kilku lat warsztaty poetyckie Wers), Anna Litwin (dziennikarka), Jadwiga Kukuła (artysta- plastyk), Magdalena Pamuła (prezes fundacji Amadeusz, nauczyciel muzyki), Krystyna Wojniak (inspektor ds. kultury w UM Stalowa Wola), Katarzyna Brodowska- Skrzat (pracownik UM).

Nominowani do Gałązki Sosny w 2017 roku zostali:

W kategorii „literatura”

1. Grażyna Jarzyńska

2. Agnieszka Bulicz

3. Małgorzata Żurecka

4. Mirosław Osowski

W kategorii „wydarzenie kulturalne”

1. Katarzyna Pawłowska

2. Bożena Niemiec

3. Gimnazjum nr 2

W kategorii „debiut artystyczny”

1. Roman Niwierski

2. Elżbieta Ferlejko

3. Teatr Kury Domowe

W kategorii „szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki”

1. Alicja Czajkowska- Chmielewska

2. Wydawnictwo Sztafeta

3. Ewa Woynarowska

4. Chór Gaude Vitae

5. Kazimierz Linda

6. Dziecięco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod kierownictwem Mieczysława Parucha

Kapituła uznała, że w tym roku nie przyzna nagrody w kategorii „wydarzenie kulturalne”. Za to w kategorii „szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki” przyznano aż dwie Nagrody. Ostatecznie Gałązki Sosny otrzymali: Mirosław Osowski, Elżbieta Ferlejko, Alicja Czajkowska- Chmielewska, Ewa Woynarowska. Nagrodę specjalną otrzymał również Roman Niwierski.

Październik 2019