Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Mistrz czytania otrzymał 1000 złotych

Longin Janik wygrał tegoroczny konkurs Mistrz Pięknego Czytania organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli. 10 finalistów konkursu czytało i odgrywało przed publicznością fragmenty sztuki Tadeusza Różewicza „Spaghetti i miecz”.

Publiczność, która zjawiła się w MBP, aby obserwować sceniczne i językowe zmagania uczestników konkursu, obejrzała ciekawy i śmieszny fragment sztuki, traktującej o patriotyzmie. - Nazwanie dramatu Różewicza komedią byłoby uproszczeniem i zubożeniem jej potencjału. Mieści się tu i surrealistyczny absurd, i groteska, i farsa. Sztuka Różewicza ukazuje romantyczną polską mentalność, która mitologizuje i uświęca każde narodowe głupstwo. Groteskowo miesza patos z trywialnością, z nadętego czyni wzniosłe - mówi Maria Bembenek, reżyser Teatru „Blagier” z SDK w Stalowej Woli, która przygotowała finalistów konkursu.

Jury pod przewodnictwem Sylwestra Łysiaka z Domu Kultury w Tarnobrzegu pierwszą nagrodę, tysiąc złotych, przyznało Longinowi Janikowi. Drugim i trzecim miejscem uhonorowano, odpowiednio, Marię Katę – Kozłowską i Bartłomieja Kotwicę. Nagrodę publiczności otrzymała Jolanta Jurewicz. Przyznano także dwa wyróżnienia. Otrzymali je Anna Janiec oraz Wojciech Szkodowski.

- Ocenialiśmy gest, mimikę, prezentację tekstu, ale też sposób wyrażania emocji, wczucie się w graną postać - wyliczał Sylwester Łysiak. W oczekiwaniu na werdykt jury publiczność oklaskiwała koncert przygotowany przez Ewę Woynarowską.

Organizatorzy konkursu to biblioteka, Urząd Miasta oraz stalowowolskie Starostwo Powiatowe.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech