Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

O narodzinach Stalowej Woli

8 maja uczniowie z PSP nr 3 wysłuchali pogadanki na temat historii powstania powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, budowy Zakładów Południowych, budowy osiedla, pierwszych szkół w mieście, instytucji kultury. Omówiono powstawanie instytucji opieki medycznej, sportowych. Szczególną uwagę skupiono na sylwetkach pierwszych dyrektorów szkół: Wacława Górskiego i Witolda Habdank-Kosowskiego, lekarza Władysława Szurka, księdza Józefa Skoczyńskiego.

Uczniowie mogli obejrzeć książki ze zbiorów MBP dotyczące historii naszego miasta oraz obejrzeć prezentację multimedialną.

{/gallery}bg/2017/maj/08cop{/gallery}