Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Ze stalowym rodowodem

Z hutniczego grodu wywodzi się wielu sławnych ludzi znanych w świecie kultury, nauki czy sportu. Kto konkretnie? Wiedzą to już uczniowie z klasy 1B z Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli, którzy 8 maja uczestniczyli w zajęciach „Sławni rodem ze Stalowej Woli”. A do młodego pokolenia, które zdobyło rozgłos jako twórcy komiksów, literatury czy rysunku należy miedzy innymi pisarka Izabela Sowa, czy scenarzystka komiksowa Marzena Sowa.

Hutnicze miasto to miejsce urodzenia Grzegorza Rosińskiego, znanego na całym świecie twórcy komiksów o Thorgalu. Do grona znanych plastyków dołączył także Jakub Woynarowski. Młodzież poznała także sylwetki wszystkich pochodzących z naszego miasta , którzy zostali obdarzeni tytułem "Ambasador Stalowej Woli".