Literaci z naszych stron

8 maja uczniowie klasy V z PSP nr 7 na zajęciach w MBP zdobyli informacje o poetach i pisarzach z naszego miasta zrzeszonych w Stowarzyszeniu Literackim "Witryna" i Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie. Mieli możliwość obejrzenia tomików poetyckich, powieści , poznali wybrane wiersze. Bliżej przedstawiono uczniom sylwetki Mirosława Osowskiego, Małgorzaty Żureckiej, ks. Mariana Balickiego, Marty Gduli-Żukowicz, Marty i Grzegorza Męcińskich.

Uczestnicy spotkania zapoznali się też z wydawnictwami Stowarzyszenia "Witryna" oraz informacjami o laureatach nagrody "Gałązka sosny". Omówiono także twórczość młodych stalowowolskich poetek: Agaty Linek, Moniki Kusztal i Alicji Wojdyło, które przez wiele lat były uczestniczkami Warsztatów Literackich "WERS". 9 maja w podobnej lekcji w bibliotece uczestniczyli młodzi ludzie z klasy VI d PSP nr 7.

Październik 2019