O ludziach ze Stalowej Woli

Z hutniczego grodu wywodzi się wielu sławnych ludzi znanych w świecie kultury, nauki czy sportu. Kto konkretnie? Tym razem w zajęciach o naszych sławnych krajanach uczestniczyli uczniowie z klasy IVc PSP nr 7 w Stalowej Woli. A do młodego pokolenia, które zdobyło rozgłos jako twórcy komiksów, literatury czy rysunku należy miedzy innymi pisarka Izabela Sowa, czy scenarzystka komiksowa Marzena Sowa.

Hutnicze miasto to miejsce urodzenia Grzegorza Rosińskiego, znanego na całym świecie twórcy komiksów o Thorgalu. Do grona znanych plastyków dołączył także Jakub Woynarowski. Młodzież poznała także sylwetki wszystkich pochodzących z naszego miasta , którzy zostali obdarzeni tytułem "Ambasador Stalowej Woli".

Październik 2019