O bezpiecznym Internecie

O pułapkach Internetu rozmawialiśmy 15 maja z uczestnikami zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie "Pryzmat" - uczniami PSP nr 3. Na zajęciach uczniowie zastanawiali się do czego służy Internet, rozmawiano także o zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać kiedy korzystamy ze światowej sieci.

Oglądali także liczne filmiki, w których dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z wyszukiwarek i internetowych komunikatorów, a także o tym czy należy ufać osobie po drugiej stronie komputera. Dowiedzieli się także jak bezpiecznie założyć e-maila i jakich danych nie należy przy zakładaniu konta pocztowego podawać.

Uczniowie dostali także informacje o wartościowych i bezpiecznych stronach, które mogą odwiedzać. Sporo uwagi poświęcono portalom społecznościowym. Wspólne zastanawiano się, jakie należy umieszczać tam informacje i zdjęcia, a jakich nie należy rozpowszechniać. Urozmaiceniem zajęć były liczne quizy i zadania, jakie rozwiązywali młodzi mieszkańcy miasta. Na koniec każdy sprawdził się w komputerowym teście dotyczącym bezpiecznego Internetu. A na pamiątkę otrzymali zakładki do książek i wydrukowane zasady netykiety.

Wrzesień 2019