Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

O bezpiecznym Internecie

O pułapkach Internetu rozmawialiśmy 15 maja z uczestnikami zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie "Pryzmat" - uczniami PSP nr 3. Na zajęciach uczniowie zastanawiali się do czego służy Internet, rozmawiano także o zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać kiedy korzystamy ze światowej sieci.

Oglądali także liczne filmiki, w których dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z wyszukiwarek i internetowych komunikatorów, a także o tym czy należy ufać osobie po drugiej stronie komputera. Dowiedzieli się także jak bezpiecznie założyć e-maila i jakich danych nie należy przy zakładaniu konta pocztowego podawać.

Uczniowie dostali także informacje o wartościowych i bezpiecznych stronach, które mogą odwiedzać. Sporo uwagi poświęcono portalom społecznościowym. Wspólne zastanawiano się, jakie należy umieszczać tam informacje i zdjęcia, a jakich nie należy rozpowszechniać. Urozmaiceniem zajęć były liczne quizy i zadania, jakie rozwiązywali młodzi mieszkańcy miasta. Na koniec każdy sprawdził się w komputerowym teście dotyczącym bezpiecznego Internetu. A na pamiątkę otrzymali zakładki do książek i wydrukowane zasady netykiety.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech