A- A A+

O bezpiecznym Internecie

O pułapkach Internetu rozmawialiśmy 15 maja z uczestnikami zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie "Pryzmat" - uczniami PSP nr 3. Na zajęciach uczniowie zastanawiali się do czego służy Internet, rozmawiano także o zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać kiedy korzystamy ze światowej sieci.

Oglądali także liczne filmiki, w których dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z wyszukiwarek i internetowych komunikatorów, a także o tym czy należy ufać osobie po drugiej stronie komputera. Dowiedzieli się także jak bezpiecznie założyć e-maila i jakich danych nie należy przy zakładaniu konta pocztowego podawać.

Uczniowie dostali także informacje o wartościowych i bezpiecznych stronach, które mogą odwiedzać. Sporo uwagi poświęcono portalom społecznościowym. Wspólne zastanawiano się, jakie należy umieszczać tam informacje i zdjęcia, a jakich nie należy rozpowszechniać. Urozmaiceniem zajęć były liczne quizy i zadania, jakie rozwiązywali młodzi mieszkańcy miasta. Na koniec każdy sprawdził się w komputerowym teście dotyczącym bezpiecznego Internetu. A na pamiątkę otrzymali zakładki do książek i wydrukowane zasady netykiety.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin