Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Tajemnice owadów

Uczniowie trzech klas PSP Nr 7 uczestniczyli w bibliotece w zajęciach o tajemniczym świecie owadów. Podczas pogadanki poznali podstawowe wiadomości i owadach. Jak są zbudowane, gdzie żyją, jak przebiega ich rozwój, jak długo żyją. Zaprezentowano ciekawe zdjęcia i przedstawiono kilka ciekawostek dotyczących tej najliczniejszej gromady zwierząt.

Na zakończenie uczniowie rozwiązali krzyżówkę, rozpoznawali gatunki owadów wśród innych nazw zwierząt i dobierali wyrazy tworząc dwuczłonowe nazwy poszczególnych owadów.