O bibliotece i nie tylko…

22 maja uczniowie klasy III Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli odwiedzili stalowowolską bibliotekę. Młodzi ludzie zwiedzili cztery agendy. Dowiedzieli się jak można korzystać ze zbiorów, w jaki sposób wypożycza się książki, jak korzystać z Czytelni, jakie książki znajdują się w Wypożyczalni Książki Mówionej i Multitece. Poznali regulamin Czytelni Internetowej. Uczestniczyli również w lekcji poświęconej katalogom bibliotecznym.

Omówiono zasady posługiwania się katalogiem on-line MBP im. M. Wańkowicza. Przeprowadzono ćwiczenia polegające na wyszukiwaniu pozycji książkowych wg. nazwiska autora, tytułu, wydawcy, hasła przedmiotowego. Uczniowie zapoznali się także z katalogiem zbiorów regionalnych województwa podkarpackiego i Stalowowolską Biblioteką Cyfrową.

Wrzesień 2019