Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Spotkali się miłośnicy i twórcy literatury

Spotkali się miłośnicy i twórcy literaturyW sobotę 17 czerwca w MBP spotkali się młodzi miłośnicy książek skupieni w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci oraz młodzi literaci udzielający się w Warsztatach Literackich „Wers”.

Spotkanie uczestników warsztatów literackich w Miejskiej Bibliotece Publicznej zdominowała muzyka, ponieważ tematem przewodnim w bieżącym roku są „Inspiracje muzyczne i baśniowe”.

Tym razem młodzi poeci wysłuchali fragmentów utworów Mozarta, Chopina i Vivaldiego. Do fragmentu "Wiosny" A. Vivaldiego tworzyli listę skojarzeń słownych jakie wywołała u nich muzyka. Następnie ćwiczyli swój warsztat pisarski poprzez tworzenie tekstów związanych z utworem kompozytora i wyrażeniami z poprzedniej zabawy. Tradycyjnie odbył się Turniej Jednego Utworu, w którym zwyciężyli: Weronika Kalandyk (uczennica Społecznego Gimnazjum) za wiersz „Tęcza” i Antoni Powęzka (uczeń PSP nr 11) za opowiadanie „Koci potop”. Należy dodać, że Antoś jest uczniem klasy drugiej.

Kolejne spotkania dziecięcego DKK oraz „Wersu” po wakacjach, we wrześniu. Będziemy informowali o konkretnych terminach na naszej stronie i profilu FB.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech