Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Zamki na Podkarpaciu

Zamki na PodkarpaciuWojewództwo podkarpackie bogate jest we wspaniałe magnackie dwory, średniowieczne zamczyska, ruiny dawnych dworów. Stanowią one atrakcję turystyczną. Czas wakacji to świetna możliwość odwiedzenia tych miejsc. Dlatego też 26 czerwca dla uczestników zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 zorganizowano pogadankę o najstarszych budowlach na Podkarpaciu.

Opowieść rozpoczęła się od historii Podkarpackiego Wawelu czyli o Baranowie Sandomierskim, następnie o zamku w Dukli i w Przemyślu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też jak posag księżnej Sapieżyny uratował zamek w Krasiczynie i jak Załuscy rozsławili Iwonicz. Przytoczona była też opowieść o dumnym magnacie z rezydencji w Narolu i o tym jak Odrzykoń zainspirował Aleksandra Fredrę do napisania "Zemsty". Uzupełnieniem pogadanki była prezentacja multimedialna. Uczestnicy mogli także obejrzeć albumy i przewodniki. Za tydzień dalsza część opowieści.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech