Wystartowały wakacyjne zajęcia

Wystartowały wakacyjne zajęciaAle super! W Bibliotece Głównej rozpoczęły się zajęcia w ramach „Lata w Bibliotece”. 5 lipca powstały kolorowe kolaże. W ruch poszły nożyczki, klej, kamyki, guziki czy bibuła. Z tych i innych przedmiotów dzieci wykonały obrazki przedstawiające letni wypoczynek. Miejmy nadzieję, że w lipcu i sierpniu pogoda będzie tak ładna, jak na pracach dzieciaków.

Co nas jeszcze czeka w tym tygodniu podczas „Lata w bibliotece”?

Biblioteka Główna

6.07 /czwartek/  Frotaż - wykonywanie  obrazków owadów z wykorzystaniem odciśniętych wzorów z przedmiotów o wyrazistej fakturze.

7.07 /piątek/ Zabawy plastyczne inspirowane muzyką. Martwa natura, barwy ciepłe i zimne.

Filia nr 1

6.07 /czwartek/ Zabawy ruchowe, kalambury, gry planszowe, łamigłówki; Książka na wakacje – głośne czytanie fragmentu wybranej książki; Zajęcia plastyczne – Tęczowa Gąsienica z papieru kolorowego.

Filia nr 2

6.07 /czwartek/ „Europa nasz wspólny dom – Polska moja Ojczyzna” – czytanie wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach. Zajęcia plastyczne, jeż z modeliny i patyczków, wykonywanie mapy krajoznawczej. Zagadki ,rebusy.

Wrzesień 2019