A- A A+

Mozaika, papieroplastyka, stempelki z ziemniaków i recyklingowa łąka

Mozaika, papieroplastyka, stempelki z ziemniaków i recyklingowa łąkaTakie atrakcje czekały na dzieci uczęszczających w tym tygodniu do Biblioteki Głównej na zajęcia wakacyjne. 11 lipca dzieci z klubu Wesoła Gromadka  podczas zajęć wykonały obrazek - mozaikę. Mozaika to dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce (dwu lub wielobarwne), fakturze i kształcie kawałków papieru kolorowego.

W efekcie końcowym powstały piękne wielobarwne obrazki przedstawiające widoczki, zachody słońca, owady i ptaki.  Przeprowadzono także zabawę w ,, zwinne słoniki” podczas której trzeba było w masce słonia zebrać określoną ilość ciasteczek na planszę. W podobnych zajęciach wzięli udział uczestnicy „Lata w Bibliotece”. 13 lipca przygotowaliśmy zaś zajęcia „Stempelkowe obrazy” wykonywanie stempli z ziemniaków.  W pierwszej części zajęć dzieci poznały barwy zimne oraz wysłuchały utworu Grupy MoCarta „Deszczowa suita”. Następnie wykonały rysunek do omawianego tematu. W kolejnej części zajęć wykonywano z ziemniaków stempelki. Za pomocą dłutek powstały wzory kwiatków, motylków, księżyców, słoneczek i  serduszek.  Następnie wykorzystując farby plakatowe dzieci odciskały na kartkach wykonane przez siebie stempelkowe wzory.

Z kolei 14 lipca wykonywano z rzeczy z recyklingu łąkę pełną kwiatów i zwierzątek. Do wykonania  łąki wykorzystano żarówki, plastikowe nakrętki, rolki po papierze toaletowym, patyczki, druciki, plastikowe kubeczki, papier kolorowy i bibuła. Powstały piękne wielobarwne kwiaty, zielona trawka oraz zwierzątka np. myszki, motylki, pszczółki, pająki itp.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin