Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Mozaika, papieroplastyka, stempelki z ziemniaków i recyklingowa łąka

Mozaika, papieroplastyka, stempelki z ziemniaków i recyklingowa łąkaTakie atrakcje czekały na dzieci uczęszczających w tym tygodniu do Biblioteki Głównej na zajęcia wakacyjne. 11 lipca dzieci z klubu Wesoła Gromadka  podczas zajęć wykonały obrazek - mozaikę. Mozaika to dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce (dwu lub wielobarwne), fakturze i kształcie kawałków papieru kolorowego.

W efekcie końcowym powstały piękne wielobarwne obrazki przedstawiające widoczki, zachody słońca, owady i ptaki.  Przeprowadzono także zabawę w ,, zwinne słoniki” podczas której trzeba było w masce słonia zebrać określoną ilość ciasteczek na planszę. W podobnych zajęciach wzięli udział uczestnicy „Lata w Bibliotece”. 13 lipca przygotowaliśmy zaś zajęcia „Stempelkowe obrazy” wykonywanie stempli z ziemniaków.  W pierwszej części zajęć dzieci poznały barwy zimne oraz wysłuchały utworu Grupy MoCarta „Deszczowa suita”. Następnie wykonały rysunek do omawianego tematu. W kolejnej części zajęć wykonywano z ziemniaków stempelki. Za pomocą dłutek powstały wzory kwiatków, motylków, księżyców, słoneczek i  serduszek.  Następnie wykorzystując farby plakatowe dzieci odciskały na kartkach wykonane przez siebie stempelkowe wzory.

Z kolei 14 lipca wykonywano z rzeczy z recyklingu łąkę pełną kwiatów i zwierzątek. Do wykonania  łąki wykorzystano żarówki, plastikowe nakrętki, rolki po papierze toaletowym, patyczki, druciki, plastikowe kubeczki, papier kolorowy i bibuła. Powstały piękne wielobarwne kwiaty, zielona trawka oraz zwierzątka np. myszki, motylki, pszczółki, pająki itp.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech