Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

W świecie legend: smok, syrenka i toruńskie pierniki

W świecie legend: smok, syrenka i  toruńskie piernikiZa nami kolejny tydzień wakacyjnych zajęć w Bibliotece Głównej. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. No i sporo edukacji. Przybliżyliśmy młodym mieszkańcom Stalowej Woli legendy związane z Krakowem, Warszawą i Toruniem.

19 lipca uczestnicy warsztatów wakacyjnych w naszej bibliotece mieli okazję wysłuchać audiobooka i poznać historię smoka wawelskiego oraz dowiedzieć się interesujących wiadomości o innych, prawdziwych już smokach: gdzie żyły, co jadły, jak wyglądały. Po zabawach integracyjnych przyszła kolej na zadanie manualne - stworzenie wspólnego portretu smoka. Nie było to proste, gdyż każde dziecko mogło narysować tylko jeden wylosowany element np. oko, ogon czy kolce na grzbiecie. Następnie zapewniliśmy naszym małym uczestnikom trochę rozrywki: karmienie wygłodniałego smoka owcami, wyścigi smoków, zabawy: smok goni swój ogon, uwaga! nadchodzi smok, czy tez zabawę w odgadywanie kogo pożarł smok? Część plastyczna także była poświęcona smokowi. Dzieci wykonały piękne rysunki na smoczy konkurs piękności.

Dzień później dzieci wysłuchały legendy o Warszawskiej Syrence oraz dowiedziały się skąd się wzięła nazwa miasta Warszawa. Następnie każda drużyna zdobywała punkty w zabawie matematycznej - długość Wisły. Dzieci bardzo dobrze dokonywały pomiarów za pomocą prostych sposobów: używając sznurka, linijki, metra krawieckiego, mierząc kroki, stopy czy łokcie. Każdy mógł się poczuć jak prawdziwy rybak z wędką łowiąc nie tylko złote rybki. Najbardziej dzieciom przypadła do gustu zabawa z chusta animacyjną: uwaga, rekin! Oprócz tego zapewniliśmy dzieciom zabawy integracyjne, ruchowe i wprowadziliśmy troszeczkę rywalizacji sportowej. Na zakończenie nasi młodzi czytelnicy zapoznali się z wyglądem herbu Warszawy i wykonały pracę plastyczną – Warszawską Syrenkę.

Z kolei, w piątek 21 lipca to dzień, w którym „odwiedziliśmy” wspólnie Toruń i poznaliśmy legendę dotyczącą słynnego wypieku z tego miasta – pierników. Dzieciaki mogły również samodzielnie wykonać własne pierniczki – z kolorowej ciastoliny. Oczywiście oprócz tych frykasów powstały także i inne przysmaki: pizza, torty, czy obiadowe zestawy. A wszystko kolorowe i wykonane z wielką starannością.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech