Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Drugie życie puzzli a także Eskimos, Robin Hood i Aladyn

Drugie życie puzzli a także Eskimos, Robin Hood i AladynWiele atrakcji czekało na dzieci w ostatnim tygodniu lipca podczas  wakacyjnych zajęć w Bibliotece Głównej.
Do czego można wykorzystać niekompletne puzzle? Pomysłów jest bardzo dużo, o czym mogli przekonać się uczestnicy zajęć pt. „Bądź kreatywny”, którzy przybyli do biblioteki 25 lipca.

Pomysłowość dzieci z „Wesołej Gromadki” nie znała granic i dzięki temu powstały fantastyczne arcydzieła : motyle, serca, ślimaki, ludziki i wiele innych. W gablotach na parterze budynku można podziwiać wszystkie prace powstałe w tym dniu. Oprócz zajęć plastycznych przygotowano dla dzieci mnóstwo zabaw integracyjnych i ruchowych : kręgle, zabawy z chustą animacyjną, łowienie złotych rybek.
W środę uczestnicy „Lata w bibliotece” dowiedzieli się , co oznacza słowo „Eskimos”, co jedzą, jakie życie prowadzą i w co się bawią eskimoskie dzieci. Pierwsza część zajęć to zabawy integracyjno-ruchowe : śmieszne powitania, 3 kolory oraz ulubione zabawy z chustą animacyjną : igloo i ratujmy foczki. Dzieci wysłuchały też eskimoskiej bajki pt. „Jak kruk i sowa pomalowali sobie pióra”. Następnie bawiły się w Nuglutak – popularną grę eskimoskich dzieci. Zwieńczeniem środowego spotkania  były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzyły śniegowe obrazy z maleńkich kulek styropianowych.
W czwartek dzieci miały okazję poznać lub przypomnieć sobie postać Robin Hooda, który zasłynął nie tylko z tego, że rabował bogatych i rozdawał biednym. Jako mieszkaniec lasu świetnie znał to środowisko. Uczestnicy zajęć mieli za zadanie wcielić się w postać leśnego bohatera i zmierzyć się z przygotowanymi konkurencjami . Świetnie dawali sobie radę strzelając do celu, grając w rzutki czy rozwiązując zagadki o zwierzętach lasu. W części artystycznej dzieci tworzyły obrazy z wielobarwnych liści z różnych drzew i krzewów leśnych. Powstałe prace dowiodły po raz kolejny, iż wyobraźnia dziecka nie zna granic.
Koniec tygodnia (piątek) – to podróż do krainy Aladyna, pełnej magii i czarów. Dzieci zapoznały się z baśnią o cudownej lampie Aladyna poprzez udział w zabawach ruchowych, manualnych i integracyjnych. Latającym dywanem odwiedziły odległe tereny oraz… krainę piesków, bocianów i dinozaurów. Nie lada wyzwaniem było wybudowanie wieży pałacowej dla sułtana z papierowych  rolek . W dalszej części zajęć na kartkach papieru dzieci pisały swoje życzenia, które chciałyby skierować do Dżina, właściciela cudownej lampy. Na koniec uczestnicy zajęć musieli wykazać się pomysłowością i wyobraźnią przy twórczej zabawie „Zaczaruj mnie” w taki sposób, aby każdy stał się kimś innym.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech