A- A A+

Drugie życie puzzli a także Eskimos, Robin Hood i Aladyn

Drugie życie puzzli a także Eskimos, Robin Hood i AladynWiele atrakcji czekało na dzieci w ostatnim tygodniu lipca podczas  wakacyjnych zajęć w Bibliotece Głównej.
Do czego można wykorzystać niekompletne puzzle? Pomysłów jest bardzo dużo, o czym mogli przekonać się uczestnicy zajęć pt. „Bądź kreatywny”, którzy przybyli do biblioteki 25 lipca.

Pomysłowość dzieci z „Wesołej Gromadki” nie znała granic i dzięki temu powstały fantastyczne arcydzieła : motyle, serca, ślimaki, ludziki i wiele innych. W gablotach na parterze budynku można podziwiać wszystkie prace powstałe w tym dniu. Oprócz zajęć plastycznych przygotowano dla dzieci mnóstwo zabaw integracyjnych i ruchowych : kręgle, zabawy z chustą animacyjną, łowienie złotych rybek.
W środę uczestnicy „Lata w bibliotece” dowiedzieli się , co oznacza słowo „Eskimos”, co jedzą, jakie życie prowadzą i w co się bawią eskimoskie dzieci. Pierwsza część zajęć to zabawy integracyjno-ruchowe : śmieszne powitania, 3 kolory oraz ulubione zabawy z chustą animacyjną : igloo i ratujmy foczki. Dzieci wysłuchały też eskimoskiej bajki pt. „Jak kruk i sowa pomalowali sobie pióra”. Następnie bawiły się w Nuglutak – popularną grę eskimoskich dzieci. Zwieńczeniem środowego spotkania  były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzyły śniegowe obrazy z maleńkich kulek styropianowych.
W czwartek dzieci miały okazję poznać lub przypomnieć sobie postać Robin Hooda, który zasłynął nie tylko z tego, że rabował bogatych i rozdawał biednym. Jako mieszkaniec lasu świetnie znał to środowisko. Uczestnicy zajęć mieli za zadanie wcielić się w postać leśnego bohatera i zmierzyć się z przygotowanymi konkurencjami . Świetnie dawali sobie radę strzelając do celu, grając w rzutki czy rozwiązując zagadki o zwierzętach lasu. W części artystycznej dzieci tworzyły obrazy z wielobarwnych liści z różnych drzew i krzewów leśnych. Powstałe prace dowiodły po raz kolejny, iż wyobraźnia dziecka nie zna granic.
Koniec tygodnia (piątek) – to podróż do krainy Aladyna, pełnej magii i czarów. Dzieci zapoznały się z baśnią o cudownej lampie Aladyna poprzez udział w zabawach ruchowych, manualnych i integracyjnych. Latającym dywanem odwiedziły odległe tereny oraz… krainę piesków, bocianów i dinozaurów. Nie lada wyzwaniem było wybudowanie wieży pałacowej dla sułtana z papierowych  rolek . W dalszej części zajęć na kartkach papieru dzieci pisały swoje życzenia, które chciałyby skierować do Dżina, właściciela cudownej lampy. Na koniec uczestnicy zajęć musieli wykazać się pomysłowością i wyobraźnią przy twórczej zabawie „Zaczaruj mnie” w taki sposób, aby każdy stał się kimś innym.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin