Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Gazetowy szał, Afryka i indiańska wioska w Bibliotece Głównej

Gazetowy szał, Afryka i indiańska wioska w Bibliotece GłównejCzy można zrobić coś ciekawego ze starych gazet ? Otóż tak. Przekonali się o tym podopieczni ze Świetlicy Środowiskowej „Promyczek” w Stalowej Woli, którzy odwiedzili nas we wtorek 08.08.2017 r. W Bibliotece Głównej czekało na nich mnóstwo  nie tylko papierowych atrakcji. Dzieci pod okiem opiekunów tworzyły najdłuższe węże i inne dziwne zwierzęta.

Wiele radości sprawiły im wyścigi papierowych statków, które same wcześniej wykonały. Na koniec poszły w ruch stempelki i pieczątki. Każdy mógł napisać swoje imię i ozdobić je za pomocą pieczątek.
W środę przenieśliśmy się do bardzo gorącej Afryki. Po przeczytaniu legendy - dzieci dowiedziały się, dlaczego małpy mają długie ogony, a zające maleńkie. Na wszystkich czekało nie lada wyzwanie. Na podstawie ogona dzieci musiały odgadnąć, jakie zwierzę kryje się  na rysunku. Małpich zadań w „małpim gaju” była cała masa : małpie figle, szukanie rozbójnika, odszyfrowywanie malajskich słów. Uczestnicy zajęć nauczyli się w prosty i szybki sposób narysować małpę. Skoro wybraliśmy się w podróż do Afryki, to nie mogło zabraknąć gier ze zwierzętami w roli głównej. Dzieci świetnie bawiły się odsłaniając karty memory. Na koniec wykonały grzechotki – afrykańskie zabawki.
Jak się żyje w indiańskiej wiosce? Jakimi cechami musi charakteryzować się prawdziwy Indianin? O tym dowiedzieli się ci, którzy w środę i czwartek przybyli na wakacyjne zajęcia. Aby stać się mieszkańcem takiej wioski każdy uczestnik musiał wykazać się niezwykłym sprytem, spostrzegawczością, umiejętnością rozpoznawania śladów zwierząt i utrzymaniem równowagi. Wszyscy bezbłędnie przechodzili przez kolejne etapy, by móc przystąpić do pasowania. Podzieleni na 4 plemiona wyznaczyli swoje terytoria, nadali sobie indiańskie imiona, otrzymali swój herb oraz pomalowani zostali na barwy plemienne. Następnie posługując się indiańskimi obrazkami stworzyli bardzo ciekawe i zaskakujące opowiastki rysunkowe. Piątek rozpoczął się od polowania na bizona, po czym wodzowie poszczególnych szczepów zarządzili budowę wigwamów – indiańskich chat. Pomysłów  było co nie miara. W ruch poszły kartony, szary papier, farby, itp. Na koniec dzieci bardzo zmęczone ale też  zadowolone usiadły przy ognisku słuchając opowieści o obyczajach i tradycjach indiańskich.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech