A- A A+

Indiańskie przygody

Indiańskie przygodyPrzedostatni tydzień wakacyjnych zabaw w Bibliotece Głównej za nami. Młodzi Indianie kontynuowali gry i zabawy w swojej wiosce, która zbudowali z gałęzi i papieru.

W środę 16 sierpnia zajęcia rozpoczęły się od strzelania z łuku do bizona. Następnie dzieci wykonywały wzorki, rysunki zwierząt, które zostały następnie zamieszczone na indiańskim totemie. Następnie z kolorowego papieru młodzi Indianie wycinali pióra, którymi przyozdabiali swoje pióropusze. Także dla totemu zostały wykonane wielobarwne pióra. Na zakończenie zajęć dzieci bawiły się w indiańskiej wiosce.

Dzień później dzieci wykonywały indiańskie wisiorki wykorzystując do tego sznurki, drewniane kółeczka, guziki i kolorowe piórka. Robiły także ozdoby do swoich wigwamów wycinając kolorowe pióra z papieru lub robiąc rysunki. Była również zabawa „Polowanie na bizona", podczas której dzieci musiały cicho zakradać się i szukać zwierzęcia. Kolejna zabawa, jaką przeprowadzono to były kalambury, podczas której jedna wybrana osoba miała założoną na głowę opaskę z rysunkiem a reszta grupy pokazywała, co się na nim znajduje. Po zabawach przyszedł czas na naukę indiańskiego „tańca deszczu”. Dzieci zebrane w kółku tańczyły w rytm wykonanych przez siebie na wcześniejszych zajęciach grzechotek. Wodzowie plemion pokazywali figury taneczne, które reszta musiała powtórzyć. Na zakończenie zajęć było przeciąganie liny, podczas której okazało się jak dużo siły mają nasi mali Indianie.

Z kolei w środę, 18 sierpnia dzieci mogły pograć w różne gry - wyścigi zwierząt, koło fortuny, patyczaki, bingo, zwierzaki -ogony, łowienie rybek, bierki, domino, memory, zwinne słonie. Następnie podzielono dzieci na małe grupki i przeprowadzono grę terenową ze znakami patrolowymi. Za strzałkami odczytując odpowiednio znaki i wykonując wyznaczone zadania przemierzały dzieci korytarze biblioteki. Pod koniec zajęć ozdabiały kolorową bibułą plemienne godła.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin