Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Wakacje podsumowane

Wakacje podsumowane25 sierpnia w Bibliotece Głównej podsumowano wakacyjne zajęcia „Lato w bibliotece 2017” Już po raz drugi realizowaliśmy je pod patronatem Wydziału Gospodarki Odpadami UM. Wydział ufundował dla dzieci nagrody – szkolne przybory, które wręczał przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj i naczelnik wydziału Witold Tutak.

W tym roku dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły podróż dookoła świata śladem jedenastu legend. Smok Wawelski, Syrenka Warszawska, czy toruńskie pierniki to bohaterowie pierwszych zajęć. Dzieci poznały opowieści o Eskimosach, baśnie japońskie, wietnamskie, afrykańskie czy Dalekiego Wschodu. Była to fantastyczna podróż po świecie, podczas której ciekawostki, fakty przeplatały się z zabawami związanymi z daną kulturą. Były zabawy ruchowe i prace plastyczne. I właśnie prace plastyczne, polegające na poznawaniu różnych technik (frotaż, papieroplastyka, mozaika i inne) z wykorzystaniem przedmiotów i materiałów , które na co dzień wyrzucamy, uczyły że te dla nas wydawałoby się niepotrzebne już rzeczy, zyskują drugie życie. Tak postała recyklingowa łąka. Nie każdy widział kwiaty z nakrętek, folii aluminiowej  czy starej zużytej żarówki.

Kiedy nasi wakacyjni wędrowcy dotarli do Ameryki, poznawali życie Indian. W sierpniu biblioteka zamieniła się w indiańską wioskę. Pojawiły się wigwamy, kaktusy i wielki totem A wszystko z papieru, starych gałęzi, czy plastiku. Przy ognisku zasiadała rada 4 plemion: Czarnych Stóp, Szarych Sów, Kruków i Bizonów , po korytarzach przemykali tropiąc ślady młodzi Indianie. Szybka Strzała, Sokole Oko, Sprytny Lis, Pędzący Wiatr, Silny Tur, to tylko niektóre imiona naszych bibliotecznych Apaczów. Poprzebierani w stroje,  piękne opaski i pióropusze, ozdoby które własnoręcznie zrobili z materiałów pochodzących z recyklingu.

 Było dużo świetnej zabawy, nauki i śmiechu. Zajęcia wakacyjne prowadziły pracownice biblioteki: Agnieszka Stan i Izabela Świś.

O tym, że wszyscy dobrze się bawili ale i uczyli świadczy efekt prac – wystawa na korytarzu bibliotecznym, którą po zakończonym podsumowaniu zwiedzili opiekunowie i rodzice dzieci.

Patronat nad tegorocznymi zajęciami objął Wydz. Gospodarki Odpadami. Współpraca od kilku lat przynosi efekty. Nasi mali czytelnicy cały czas uczą się jak gospodarować odpadami i dbać o środowisko.  Dla naszych gości – naczelnika wydziału oraz przewodniczącego Rady Miasta dzieci przygotowały  własnoręcznie zrobione pióropusze. Ale i Urząd Miasta przygotował niespodziankę dla dzieci – prezenty ze szkolnymi przyborami. Nagrodę specjalną  za aktywny udział w zajęciach otrzymał Dawid Zarosa. Był także czas na pamiątkowe zdjęcie, już teraz zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech