OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

O władcach Polski

O władcach Polski22 września na lekcji w bibliotece gościliśmy uczniów klasy III G z PSP nr 7. Tym razem opowiedzieliśmy młodzieży o władcach Polski. Uczniowie obejrzeli portrety i wysłuchali krótkich informacji na temat polskich królów. Dowiedzieli się jak wybierano władców, z jakich dynastii pochodzili, jakie były atrybuty władzy królewskiej.

Zaprezentowano również książki dla dzieci i młodzieży o polskich królach i polskiej historii. Na zakończenie młodzi ludzie wspólnie rozwiązali zadania tematyczne sprawdzające znajomość tematu.