Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Magiczne zdjęcia Istambułu…

Magiczne zdjęcia Istambułu…40 plansz pokazujących historyczne dzielnice Stambułu można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. 13 października otwarto tam wystawę pt. "Ponadczasowy Stambuł" Mustafy Dedeoglu. Ekspozycja dostępna będzie do 28 października, w holu na II piętrze obiektu przy ul. ks. J Popiełuszki 10.

Zdjęcia, w większości czarno – białe, przedstawiają głównie melancholijne historyczne dzielnice Stambułu i portrety ich mieszkańców. Autor chciał odzwierciedlić wyjątkową atmosferę Stambułu. Choć miasto to przez stulecia gościło wiele kultur, jego majestatyczna sylwetka pozostawała wciąż niezmienna.

- Chcemy promować Stambuł, miasto które naprawdę warto zobaczyć, miasto na pograniczu wielu kultur i dwóch kontynentów. Napoleon Bonaparte powiedział kiedyś, że jeśli kiedykolwiek powstanie światowe imperium, jego stolicą będzie właśnie Stambuł – mówił na otwarciu ekspozycji dr hab. Öztürk Emiroğlu, z Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie. Podkreślił również dobre relacje centrum ze stalowowolska biblioteką, która już po raz drugi udostępniła swe wnętrza na ekspozycje Yunus Emre Enstitüsü. W ubiegłym roku, w maju mogliśmy bowiem oglądać w Stalowej Woli wystawę „Kiedy Turek napoi konia w Wiśle”, która przypominała nieznany szerzej fakt obecności wojsk tureckich i walk stoczonych przez 33 tysiące żołnierzy osmańskich z armią rosyjską w Galicji podczas I wojny światowej.

Teraz, przez najbliższe 2 tygodnie można zapoznać się z magicznymi pracami fotografa Mustafy Dedeoglu. Autor urodził się w 1978 roku w Stambule. Tam uczęszczał do szkoły podstawowej oraz średniej. Ukończył inżynierię przemysłową na Uniwersytecie Wschodnio-Śródziemnomorskim w Tureckiej Republice Cypru Północnego. Następnie wrócił do rodzinnego Stambułu, gdzie od 2006 roku zajął się fotografią, która stała się jego życiową pasją.

Wystawę, zorganizowała ambasada Republiki Turcji wraz z Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie. Jej otwarcie uświetniły występy wokalne Magdaleny Kozdry i Pauliny Maziarz ze studia wokalnego „Vivo” Ewy Woynarowskiej. Każdy, kto przybył na wernisaż do MBP mógł również spróbować oryginalnych tureckich słodkości – baklavy i lokum.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech