Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Królewskie zajęcia

Królewskie zajęcia15 września oraz 16 października przeprowadziliśmy zajęcia dla osób ze Środowiskowego Domu Pomocy, działającego przy MOPS, o najstarszej historii Polski. Pierwsza z cyklicznych pogadanek poświęcona była trzem pierwszym władcom. Losy Mieszka I, Bolesława Chrobrego i Mieszka II zostały pokazane na tle powstawania państwa polskiego.

Dlaczego Mieszko I przyjął chrzest , kto przejął władzę po śmierci księcia, Bolesław Chrobry jako obrońca wiary, męczeństwo świętego Wojciecha to tylko niektóre poruszane zagadnienia. W trakcie zajęć przytoczono szereg ciekawostek z życia pierwszych Piastów i wydarzeń politycznych np. dziwne przypadki korony Chrobrego na podstawie książek S. Kopra "Piastowie" i A. Zielińskiego "Przekleństwo rodu Piastów".

Kolejna z cyklicznych pogadanek na temat dynastii Piastów  odbyła się 16 października. Tym razem bohaterami pogadanki byli Władysław Herman i Bolesław Krzywousty. Poza faktami historycznymi uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z wystawą „Ponadczasowy Stambuł”.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech