Welcome to MBP Stalowa Wola   Click to listen highlighted text! Welcome to MBP Stalowa Wola Powered By GSpeech

Patriotyczne zajęcia

Patriotyczne zajęciaOd początku listopada uczniowie z pięciu klas czwartych PSP nr 12 w Stalowej Woli uczestniczą w bibliotece w zajęciach o polskich symbolach narodowych. Każde państwo ma swoje własne symbole, które podkreślają jego suwerenność. W dziejach i tradycji naszego narodu są wartości o nieprzemijającym znaczeniu.

W Polsce symbolami państwowymi, które mają swoje szczególne miejsce są: godło - wizerunek orła białego, flaga biało-czerwona i hymn - Mazurek Dąbrowskiego. Symbole te rozpoznawalne są wszędzie i przez wszystkich - małych i dużych. Każdy z nich ma długą historię, sięgającą nawet czasów piastowskich. Świadczy to o przywiązaniu Polaków do narodowych tradycji.

Podczas zajęć przedstawiliśmy krótką prezentację multimedialną oraz wspólnie rozmawialiśmy o patriotyzmie i symbolach narodowych. W drugiej części spotkań dzieci wykonywały kotyliony - rozetki z białej i czerwonej bibuły. Na zakończenie każdych zajęć przeprowadzono krótki pisemny quiz dotyczący wiedzy o Polsce dla utrwalenia wiadomości.