Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Fila nr 1, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Więcej informacji

O Piłsudskim z profesorem Drozdowskim

O Piłsudskim z profesorem Drozdowskim15 listopada w bibliotece odbyła się promocja książki Mariana Marka Drozdowskiego „Józef Piłsudski (1867-1935) myśl i działalność polityczna”. Książka ukazała się dzięki wsparciu gminy Stalowa Wola, która zorganizowała również wieczór autorski profesora Drozdowskiego.

Książka, której częścią jest m.in. zarys biografii marszałka autorstwa Eugeniusza Kwiatkowskiego, ukazała się w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Patronat nad inicjatywą objął poseł Rafał Weber oraz senator Janina Sagatowska. – Pierwszy egzemplarz książki profesora otrzymał prezydent Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Stalowej Woli. To unikatowa publikacja za sprawą dwóch wielkich osobowości: Piłsudskiego oraz Kwiatkowskiego. Już teraz mogę zapowiedzieć kolejne wspólne projekty z udziałem profesora Drozdowskiego – mówił podczas promocji prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Książka trafi m.in. do instytucji muzealnych, bibliotek oraz ośrodków prowadzących edukację patriotyczną. Już niebawem, będzie możną ją wypożyczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. W prezencie otrzymali ją również wszyscy uczestnicy promocyjnego spotkania, którzy tłumnie ustawili się po autografy autora.

– Napisałem tę książkę po to, aby uszanować wkład trzech brygad legionistów, żołnierzy polskiej podziemnej organizacji wojskowej, a później armii polskiej, w skład której weszli żołnierze samoobrony, żołnierze generała Hallera, żołnierze polskich korpusów wschodnich, powstańcy wielkopolscy oraz śląscy. Tym, który to wszystko spajał i stworzył możliwość powstania armii, która zwyciężyła z bolszewikami, która ochroniła Polskę i Europę przed ekspansją bolszewizmu był Józef Piłsudski – mówił podczas spotkania Marian Marek Drozdowski. Podkreślił, że bardzo ważny dla niego jest patriotyzm, który dzięki ojcu kojarzy z muzyką i pieśniami. Uczestnicy spotkania, którzy szczelnie wypełnili salę konferencyjną obiektu przy ul. ks. Popiełuszki 10 odśpiewali wspólnie z autorem książki patriotyczne pieśni. Wokalistom akompaniował ceniony stalowowolski pianista Ryszard Marchewka.

 

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech