Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

O kryształach i minerałach…

O kryształach i minerałach…17 listopada w MBP na zajęciach zjawili się uczniowie kl. III G z PSP Nr 7. Młodzież dowiedziała się co służy do ogrzewania budynków, jakie surowce wykorzystywane są do budowy i pracy samochodów, samolotów, maszyn, komputerów i innych urządzeń.

Które służą do produkcji farb, leków i ubrania. Nie sposób wymienić wszystkich zastosowań bogactw naturalnych, wydobywanych przez człowieka. Dzieci obejrzały zdjęcia maszyn pracujących w kopalniach. Dodatkową atrakcją było oglądanie bryłek węgla, kwarcu, bazaltu, siarki, pirytu, krzemienia, gipsu, marmuru, rudy miedzi, rudy żelaza i innych. A na zakończenie zadania sprawdzające co z prezentowanego tematu zapamiętały.